wtorek, 8 października 2019

100 nadziewanych bułeczek w 20 minut! Niemożliwe? Możliwe :D


Składniki:

-400 g mąki

-2 jajka (jedno do posmarowania bułeczek)

-250 ml kefiru

-1 łyżka śmietany

-1 łyżeczka cukru

-1 łyżeczka soli

-3 łyżki oleju roślinnego

-1 łyżeczka proszku do pieczenia

-sezam do posypania

Nadzienie:

-100 g kiełbasy

-50 g twardego sera

-świeże zioła

-1 ząbek czosnku

Przygotowanie:

Zacznijmy od ciasta. Wymieszaj wszystkie płynne składniki z solą, cukrem i proszkiem do pieczenia, dodaj mąkę i wyrób miękkie i elastyczne ciasto.

Farsz: kiełbasę i ser zetrzyj na tarce o grubych oczkach, dodaj posiekane zioła i czosnek.

Potrzebować będziesz silikonowej formy do lodu, lub ciastek. Podziel ciasto na 4 części i rozwałkuj każdy z nich na grubość około 2 mm.

Formę posyp mąką i przykryj warstwą ciasta. We wgłębieniach umieść nadzienie. Przykryj całość drugą warstwą ciasta i rozwałkuj, aby przyszłe bułeczki się zamknęły. Wyciśnij bułeczki z formy i ułóż na blasze do pieczenia wysmarowanej olejem .

Bułeczki posmaruj rozbełtanym jajkiem i posyp sezamem.

Piecz w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni około 20 minut.

Smacznego!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz