wtorek, 8 października 2019
100 nadziewanych bułeczek w 20 minut! Niemożliwe? Możliwe :D
Składniki:
-400 g mąki
-2 jajka (jedno do posmarowania bułeczek)
-250 ml kefiru
-1 łyżka śmietany
-1 łyżeczka cukru
-1 łyżeczka soli
-3 łyżki oleju roślinnego
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-sezam do posypania
Nadzienie:
-100 g kiełbasy
-50 g twardego sera
-świeże zioła
-1 ząbek czosnku
Przygotowanie:
Zacznijmy od ciasta. Wymieszaj wszystkie płynne składniki z solą, cukrem i proszkiem do pieczenia, dodaj mąkę i wyrób miękkie i elastyczne ciasto.
Farsz: kiełbasę i ser zetrzyj na tarce o grubych oczkach, dodaj posiekane zioła i czosnek.
Potrzebować będziesz silikonowej formy do lodu, lub ciastek. Podziel ciasto na 4 części i rozwałkuj każdy z nich na grubość około 2 mm.
Formę posyp mąką i przykryj warstwą ciasta. We wgłębieniach umieść nadzienie. Przykryj całość drugą warstwą ciasta i rozwałkuj, aby przyszłe bułeczki się zamknęły. Wyciśnij bułeczki z formy i ułóż na blasze do pieczenia wysmarowanej olejem .
Bułeczki posmaruj rozbełtanym jajkiem i posyp sezamem.
Piecz w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni około 20 minut.
Smacznego!!!
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz